Łowisko sportowe Big Fish Lake w Bosowicach

Doświadcz prawdziwego raju karpiowego

Co wyróżnia łowisko sportowe Big Fish Lake?

Big Fish Lake w Bosowicach – łowisko sportowe w sercu świętokrzyskiego

Witamy serdecznie wędkarzy szukających przygody i wspaniałych wrażeń w miejscu, które jest do tego stworzone.

Łowisko sportowe Big Fish Lake to zbiornik przepływowy o powierzchni 12,8 hektara, łączący dwa niewielkie strumienie rzeczne. Został on stworzony kilkadziesiąt lat temu w celu regulacji poziomu wody.

To niezwykle urokliwe miejsce, położone w otoczeniu pięknej i dzikiej przyrody, od dawna zarybiane było wieloma gatunkami ryb, takimi jak karp, amur, szczupak, sandacz.

Woda z takim potencjałem i położeniem nie mogła trafić w inne ręce niż pasjonatów wędkarstwa karpiowego, jakimi są gospodarze łowiska. Bieżące i częste dorybianie dużymi okazami ryb z wymienionych gatunków, ze szczególnym naciskiem na karpia i amura, a także jesiotra, sprawia, że łowisko jest prawdziwym rajem dla wędkarzy.

Największa populacja ryb z gatunku karp to ryby w przedziale od 9 do 12 kilogramów i amur od 12 do 20 kilogramów. Oczywiście występuje dość znacząca ilość ryb w przedziale 13 kg-22 kg z obu gatunków. Największy złowiony karp to 19,4 kg, a amur 24,8 kg.

Na uwagę zasługują również piękne karpie koi o bardzo różnym ubarwieniu i dużych rozmiarach, występujące w dosyć sporej ilości.

Charakterystyka łowiska jest bardzo urozmaicona, począwszy od dna po samo lustro wody. Na zbiorniku znajduje się duża liczba wysp i półwyspów, które w bardzo czytelny sposób wyznaczają miejsca położenia zestawów i wyodrębniają poszczególne stanowiska. Dno piaszczyste w niektórych miejscach z lekkim namulkiem uatrakcyjnia dość szerokie koryto rzeczne biegnące przez cały zbiornik, do którego dostęp ma każde stanowisko. Jest to z pewnością jedno z najlepszych miejsc połowu, ponieważ ryba przemieszcza się właśnie wzdłuż opisywanego zagłębienia.

Na zbiorniku znajduje się 15 dwuosobowych stanowisk rozmieszczonych w znacznej odległości od siebie, co zapewnia komfort przebywania nad wodą w ciszy i spokoju. Miejsca te są przystosowane do rozbicia dwóch dwuosobowych namiotów, co daje komfort wędkowania i wystarczającą ilość miejsca na sprzęt dla dwóch karpiarzy.

Co zasługuje na szczególną uwagę, to dyskretnie doprowadzone zasilanie elektryczne na każde stanowisko. W dzisiejszych czasach elektroniki wędkarskiej znacznie ułatwia to korzystanie z techniki sprzętowej. Już nikt z odwiedzających nie musi się martwić o rozładowane baterie, np. w łodzi zanętowej czy smartfonie, nawet podczas tygodniowej zasiadki.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wypożyczenia łodzi, która pozwoli na położenie zestawów na znacznych odległościach, jak również umożliwi bezpieczne wyholowanie zaciętej ryby.

Na łowisku każde stanowisko jest wyposażone nieodpłatnie w mate, podbierak i worek karpiowy. Sprzęt ten należy pobrać u gospodarza łowiska.

Podsumowując, można zauważyć, że łowisko Big Fish Lake jest miejscem wprost stworzonym do komfortowego odpoczynku i przeżycia wspaniałej wędkarskiej przygody.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego łowiska i przekonania się o tym na własnej skórze!

big fish lake logo
lokalizacja big fish lake

Bosowice 28-142 woj. Świętokrzyskie

50.519934,20.878452

lokalizacja big fish lake

+48 728 202 204